خسته ی تنها

حرف هایی که نباید گفته شوند ولی باید نوشته شوند
**************

قد افلح المومنون
"باشد تا رستگار شویم"

***
در حیرتم که چه نویسم
روی سخنم با کیست؟
با خفته است یا بیدار؟
اگر خفته است
خفته را خفته کی کند بیدار؟
و اگر بیدار است
بیدار در کار خود بیدار است!
وانگهی نویسنده چه نویسد
که خود نامه سیاه
و از دست خویشتن در فریاد است.

پیری و جوانی چو شب و روز برآمد
ماشب شد و روز آمد و بیدار نگشتیم.

علامه حسن زاده آملی
*****

بعضی از لحظات زندگی ام را دوبار زیسته ام.

یکی آنگاه که آنها را زیسته ام

و دیگر، آنگاه که آنها را نوشته ام.

به یقین،

آنها را هنگام نوشتن عمیقتر زیسته ام.

[یادداشت ها/شارل بودلر]

رهنمودها
نکته های مهم
آخرین نظرات
تقویم کاری
جستجو در سایت مقام معظم رهبری

۱۶ مطلب در خرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

سلام

پدر حقیر جوانی هاشون پیاده سیر می کردند بعد از مدتی یه دوچرخه خریدند و شدند راکب دوچرخه، بعد یه موتورگازی، بعد که ازدواج کردند یه موتور یاماها داشتند بعد از مدتی از فاز دوچرخه ها بیرون آمدند و یه چهار چرخی تحت عنوان " ژیان" خریدند و بعدش یک پژو آردی، ده سالی این RD رفیق پدر بود و ما با این ماشین از مشهد گرفته تا شمال و تهران، قم و اصفهان و شیراز و ... رفتیم خداییش ماشین خوشرکابی بود و هست بعدش پدر رفتند یک عدد سمند LX-EF7 خریدند و من هم آردی را از حضرت پدر خریدم ( با شرایط باورنکردنی و ویژه!!!!)

یکی دوسالی پدر سوار RD نمی شدند تا اینکه سمند خراب شد و تعمیرگاه رفت برای سرویس، من هم ماشینم (!!) را در اختیار پدر قرار دادم و بعد ازظهر که پدر من را دیدند فرمدند :

" این RD خیلی خراب هست، کلاچش نرم نیست، موتورش صدا می کنه، شتابش خوب نیست، مصرف سوختش خیلی بالاست و ...." 

من هم عرض کردم که پدرجان شما سمند سوار شدید معلومه که این RD اذیتتون می کنه وگرنه این ماشین همون RD هست فقط چند سالی بیشتر کار کرده

گذشت تا پدر رفتند حج واجب، و سمند به مدت یک ماه دست من بود و RD دست برادر کوچیکم، بعد از یک ماه که سوار ماشین خودم شدم دیدم این RD هم صدا می کنه، هم کلاچش نرم نیست، هم صدا می کنه هم ....

پ.ن ۱: گاهی اینقدر در لاک خودمون فرورفتیم که توانایی درک شرایط بهتر یا بدتر را نداریم ( تا من سوار سمند نشده بودم راحتی را حس نکرده بودم، و پدر تا دوباره سوار RD نشده بودند شرایط سخت آن  یادآوری نشده بود براشون)

پ.ن ۲: آقای مدیر که صبح با ماشین بنز ضد گلوله می آیند دنبالت، بعد می روی طبقه ۱۰ ساختمان و بعد می نشبنی پشت میز چرم و ... و یه تعداد آدم هستند که خرید می کنند برات و تمام مسئولیت های اجتماعیت را انجام می دهد و فیش حقوق ۲۵۰ میلیون تومنی داری، به نظرت لازم نیست گاهی اوقات بیای داخل جامعه و سختی ها را حس کنی؟ چطور می خوای با درآمد ۲۵۰ میلیونی، مشکل مردمی که زیر یک میلیون حقوق می گیرند را حل کنی؟

پ.ن۳: هیچ وقت یک سواره تا وقتی سوار هست از حال پیاده خبر نداره!!

پ.ن ۴: حالا دلیل ساده زیستی و حتی سخت زیستی ائمه و حتی بزرگان را می فهمم.

۶  نجوا موافقین ۵ مخالفین ۰ ۲۸ خرداد ۹۵ ، ۲۱:۵۷
صابر

بسم الله الرحمن الرحیم

ٱلَّذِینَ ءَاتَیْنَٰهُمُ ٱلْکِتَٰبَ یَعْرِفُونَهُۥ کَمَا یَعْرِفُونَ أَبْنَآءَهُمُ ۘ 

کسانی که کتاب (وحیانی) به آنان داده‌ایم، همان‌گونه که پسران خود را می‌شناسند او [:پیامبر و کتابش] را (هم) می‌شناسند.

ٱلَّذِینَ خَسِرُوٓا۟ أَنفُسَهُمْ فَهُمْ لَا یُؤْمِنُونَ

پس کسانی که خودشان را (باخته و) زیان کرده‌اند، (هم)آنان ایمان نمی‌آورند.!

 (جزء هفتم  سوره انعام آیه 20)

 

پ.ن 1: این آیه در مورد یهودیان و مسیحیان می باشد که خداوند می فرماید چنانچه پیامبر را می شناسند همانطور که فرزندانشون را می شناسند.

پ.ن 2: و بعد خدا می فرماید که این ها از زیان کارانندچرا؟  چون عمدا ایمان نمی آورند

پ.ن 3: فردی که خوابیده را میشه بیدار کرد اما فردی که خودش را به خواب زده به هیچ وجه نمی شود بیدار کرد!

۴  نجوا موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۷ خرداد ۹۵ ، ۱۱:۵۶
صابر

بسم الله الرحمن الرحیم

یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ

ای کسانی که ایمان آورده اید! از ( مخالفت فرمان ) خدا بپرهیزید!

وَ ابْتَغُوا إِلَیْهِ الْوَسیلَةَ

و وسیله ای برای تقرب به او بجوئید!

وَ جاهِدُوا فی‏ سَبیلِهِ

و در راه او جهاد کنید 

لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ

باشد که رستگار شوید!

(جزء ششم  سوره مائده آیه 35)

 

پ.ن 1: خدا خودش فرموده که ای مومنین برای اینکه به من نزدیک شوید "وسیله" جور کنید، حالا به نظر شما بهترین "وسیله" برای نزدیکی به خدا چیه؟

پ.ن 2: دیدید گفتم خدا هم اهل پارتی بازی هست گفتید نه!!  بفرمایید این هم آیه اش!

پ.ن 3: ما شیعه ها قدر و قدرت  پارتی هامون را نمی دونیم!

۱  نجوا موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۵ خرداد ۹۵ ، ۱۲:۰۵
صابر


یه چیزی داریم تو تلگرام به نام "clear history" که اگه خواسته باشیم معادل فارسی آن را بیان کنیم می شود " پاک کردن تاریخچه" ؛ به نظرم در همین گزینه خیلی نکات هست :


نکته اول : اگر شما با فردی چت کنی و در انتها " پاک کردن تاریخچه" را بزنی تمام گفتگوها در روی دستگاه خودتان پاک می شود اما بر روی دستگاه طرف مقابلتان هست تا اینکه او هم همین عمل را انجام دهد!

نکته دوم : " پاک کردن تاریخچه" به معنی پاک کردن حافظه ی انسانی نیست، " پاک کردن حافظه " خودش فرآیندی جدا، سخت و فرصت بری است.

نکته سوم : فرض کنیم "تاریخچه" و "حافظه" را پاک کردیم اثرات آن چه کارخواهیم کرد؟ فرض کنید شما دست شما زخم شده است و شما با مرهم و بعد از مدت طولانی اون زخم را بهبود بخشیدید اما می خواهید با جای زخم چه کنید؟

نکته چهارم : خدا هم قراره به همین سادگی گزینه  " پاک کردن تاریخچه" را برامون بزنه؟

نکته پنجم : از بعضی از دوستان می پرسم که چرا "پاک کردن تاریخچه" را استفاده کردی؟ می گویند که چون برنامه سنگین میشه و پاک می کنم تا سرعت بالاتر بره! [توی زندگی هم همینه، گاهی لازم هست که خیلی از چیزهای دیروز را از ذهنت پاک کنی تا سرعت امروزت بیشتر بشه!]

نکته ششم : بعضی ها هم هستند که نکات مهم هر بحث و یا نتیجه اون بحث و یا درسی که از اون بحث گرفته اند را جایی ذخیره می کنند و بعد از "پاک کردن تاریخچه" استفاده می کنند.

۵  نجوا موافقین ۳ مخالفین ۰ ۲۲ خرداد ۹۵ ، ۲۲:۳۷
صابر

بسم الله الرحمن الرحیم

الَّذِینَ یُنفِقُونَ فِی السَّرَّاء وَالضَّرَّاء

همان‏ها که در راحت و رنج انفاق مى‏کنند

وَالْکَاظِمِینَ الْغَیْظَ وَالْعَافِینَ عَنِ النَّاسِ

و خشم خود را فرو مى‏خورند و از مردم در مى‏گذرند،

وَاللّهُ یُحِبُّ الْمُحْسِنِینَ

و خدا نیکوکاران را دوست دارد.

(جزء چهارم  سوره آل عمران آیه 134)

 

پ.ن 1: می خوای خدا دوست داشته باشه؟ پس یک بار دیگه آیه بالا را با دفت بخون!

پ.ن 2: خدا نیکوکاران را دوست داره اما ویژگی نیکوکاران چیه به نظرتون؟

۴  نجوا موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۲ خرداد ۹۵ ، ۱۳:۵۳
صابر

بسم الله الرحمن الرحیم

وَمَکَروا وَمَکَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَیرُ الماکِرینَ

و (یهود و دشمنان مسیح، برای نابودی او و آیینش،) نقشه کشیدند؛ و خداوند (بر حفظ او و آیینش،) چاره‌جویی کرد؛ و خداوند، بهترین چاره‌جویان است. (جزء سوم  سوره آل عمران آیه 54)

 

پ.ن 1: یک سری توضیحات جامع و کامل را از سایت رهبری درباره این آیه ببینید " اینجا"

پ.ن 2: یادمون  باشه که میشه سر همه مردم را شیره مالید حتی می تونیم به خودمون دروغ بگیم اما هیچ وقت نمیشه خدا را گول زد خدا خودش ته ته همه ی کارها هست پس حواسمون را جمع کنیم!

پ.ن 3: سعی کنیم ختم قرآنمون با قرآن های معنی دار باشه ( امروز با یک قرآن بدون معنی داشتم ختم روزانه را می خوندم دنبال معنی بعضی از آیات می گشتم اما دریغ از معنی!!!)*****

دعوت نامه : قرار شده است همراه دوستان در کانال تلگرامی "انقلابیست" طرحی با هدف تدبر بیشتر در قرآن و با نام #سی_اشاره  اجرا کنیم ( به این نحو که هرفردی که مایل بود از هر جزء یک نکته  را با دوستان در کانال به اشتراک خواهد گذاشت) از شما نیز دعوت می شود که مطالب مفیدتون را در وبلاگتون نشر داده و لینک مطالب را جهت نشر به مدیریت کانال ارسال نمایید.


۲  نجوا موافقین ۳ مخالفین ۰ ۲۱ خرداد ۹۵ ، ۲۲:۵۲
صابر

بسم الله الرحمن الرحیم

أَمْ حَسِبْتُمْ أَن تَدْخُلُوا۟ ٱلْجَنَّةَ وَلَمَّا یَأْتِکُم مَّثَلُ ٱلَّذِینَ خَلَوْا۟ مِن قَبْلِکُم ۖ مَّسَّتْهُمُ ٱلْبَأْسَآءُ وَٱلضَّرَّآءُ وَزُلْزِلُوا۟ حَتَّىٰ یَقُولَ ٱلرَّسُولُ وَٱلَّذِینَ ءَامَنُوا۟ مَعَهُۥ مَتَىٰ نَصْرُ ٱللَّهِ ۗ أَلَآ إِنَّ نَصْرَ ٱللَّهِ قَرِیبٌۭ

آیا گمان کردید داخل بهشت می‌شوید، بی‌آنکه حوادثی همچون حوادث گذشتگان به شما برسد؟! همانان که گرفتاریها و ناراحتیها به آنها رسید، و آن چنان ناراحت شدند که پیامبر و افرادی که ایمان آورده بودند گفتند: «پس یاری خدا کی خواهد آمد؟!» (در این هنگام، تقاضای یاری از او کردند، و به آنها گفته شد:) آگاه باشید، یاریِ خدا نزدیک است! (جزء دوم  سوره بقره آیه 214)

 

پ.ن 1: بهشت مجانی وجود نداره، همه امتحان شدند و ما هم باید امتحان شویم.

پ.ن 2: ما لازمه یه گام سمت خدا برداریم ، خدا خودش گفته کمک خواهد کرد و جنس کمک خدا هم از جنس پیروزی حتمی خواهد بود. (لینک)

 ******

دعوت نامه : قرار شده است همراه دوستان در کانال تلگرامی "انقلابیست" طرحی با هدف تدبر بیشتر در قرآن و با نام #سی_اشاره  اجرا کنیم ( به این نحو که هرفردی که مایل بود از هر جزء یک نکته  را با دوستان در کانال به اشتراک خواهد گذاشت) از شما نیز دعوت می شود که مطالب مفیدتون را در وبلاگتون نشر داده و لینک مطالب را جهت نشر به مدیریت کانال ارسال نمایید.

 

۴  نجوا موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۰ خرداد ۹۵ ، ۱۹:۵۱
صابر

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَن تَرْضَىٰ عَنکَ ٱلْیَهُودُ وَلَا ٱلنَّصَٰرَىٰ حَتَّىٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ ۗ قُلْ إِنَّ هُدَى ٱللَّهِ هُوَ ٱلْهُدَىٰ ۗ وَلَئِنِ ٱتَّبَعْتَ أَهْوَآءَهُم بَعْدَ ٱلَّذِى جَآءَکَ مِنَ ٱلْعِلْمِ ۙ مَا لَکَ مِنَ ٱللَّهِ مِن وَلِىٍّۢ وَلَا نَصِیرٍ

هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد، (تا به طور کامل، تسلیم خواسته‌های آنها شوی، و) از آیین (تحریف یافته) آنان، پیروی کنی. بگو: «هدایت، تنها هدایت الهی است!» و اگر از هوی و هوسهای آنان پیروی کنی، بعد از آنکه آگاه شده‌ای، هیچ سرپرست و یاوری از سوی خدا برای تو نخواهد بود. (جزء اول سوره بقره آیه 120)

 

پ.ن 1: به قول حضرت آیه الله جوادی آملی : " گزینه روی میز ما قرآن است."

پ.ن 2: قرآن فرجام برجام را بوضوح بیان کرده است. (موشک و هسته ای و حقوق بشر بهانه است هدف چیز دیگری است)

 

دعوت نامه : قرار شده است همراه دوستان در کانال تلگرامی "انقلابیست" طرحی با هدف تدبر بیشتر در قرآن و با نام #سی_اشاره  اجرا کنیم ( به این نحو که هرفردی که مایل بود از هر جزء یک نکته  را با دوستان در کانال به اشتراک خواهد گذاشت) از شما نیز دعوت می شود که مطالب مفیدتون را در وبلاگتون نشر داده و لینک مطالب را جهت نشر به مدیریت کانال ارسال نمایید.

۰  نجوا موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۰ خرداد ۹۵ ، ۱۲:۱۴
صابر


إِلَهِی لَوْ أَرَدْتَ هَوَانِی لَمْ تَهْدِنِی

خدایا، اگر خواری ام را می خواستی، هدایتم نمی نمودی

وَ لَوْ أَرَدْتَ فَضِیحَتِی لَمْ تُعَافِنِی

و اگر رسوایی ام را خواسته بودی، عافیتم نمی بخشیدی

****

خدایااااااااااااااااااااااااااا

اگر دوستم نداشتی،

ماه رمضان را....


*****

۲  نجوا موافقین ۳ مخالفین ۰ ۱۷ خرداد ۹۵ ، ۱۷:۲۰
صابر

سلام

امروز میلاد یه مثال ساده و بارزی در مورد برنامه ریزی کردن و اجراش برایم زد، گفت :

" همه فکر می کنند برنامه ریزی مثل قرص و یا کپسول می مونه که اگه به صورت مرتبط مصرف کنی بیماریت حل می شه اما تجربه ثابت کرده برنامه ریزی بیشتر شبیه پرهیز کردن هست مثل پرهیز از خوردن سرخ کردنی ها و یا بعضی از غذا و .... در نتیجه میشه گفت برنامه ریزی یه عمل مراقبتی هست ."

۱  نجوا موافقین ۳ مخالفین ۰ ۱۴ خرداد ۹۵ ، ۲۲:۴۲
صابر
۰  نجوا موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۴ خرداد ۹۵ ، ۱۸:۴۳
صابر

سلام


کاش توفیق نصیبم می شد و مناجات شعبانیه را می خواندم و می فهمیدم


ای کاش ....


:((

۳  نجوا موافقین ۳ مخالفین ۰ ۱۱ خرداد ۹۵ ، ۲۱:۲۱
صابر
برای نمایش مطلب باید رمز عبور را وارد کنید
۰۵ خرداد ۹۵ ، ۲۲:۱۴
صابر

هیچ وقت

هیچ وقت

هیچ وقت

یک " گرگ"

اهلی  نخواهد شد!

باور کنیم...

 


پ.ن : حتما بخوانید : "بزرگگگگگگگگگگترین دشمن انسان"


پ.ن 2: اگر وقت دارید با دقت بخوانید : 

"چگونه گرگ شویم!!!"

۴  نجوا موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۴ خرداد ۹۵ ، ۱۲:۰۰
صابر

إِلَهِی
کَأَنِّی بِنَفْسِی وَاقِفَهٌ بَیْنَ یَدَیْکَ

وَ قَدْ أَظَلَّهَا حُسْنُ تَوَکُّلِی عَلَیْکَ
فَقُلْتَ مَا أَنْتَ أَهْلُهُ وَ تَغَمَّدْتَنِی بِعَفْوِکَ

خدایا...
گویى من با همه هستی ام در برابرت ایستاده ام،
درحالیکه حُسن اعتمادم به تو، بر وجودم سایه افکنده است،
و آنچه را تو شایسته آنى بر من جارى کرده ای و مرا با عفوت پوشانده ای


دریافت
مدت زمان: 32 ثانیه 

۰  نجوا موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ خرداد ۹۵ ، ۲۰:۵۰
صابر
برای نمایش مطلب باید رمز عبور را وارد کنید
۰۲ خرداد ۹۵ ، ۲۳:۴۷
صابر